| Издател | Феникс |
| Брой страници | 160 |
| Година на издаване | 2009 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 135 грама |
| Размери | 20x13 |
| ISBN | |
| Баркод | |
| Категории | Романи и повести. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги |
Изсвири клаксон. Последваха го още няколко.
Мургавият мъж със зеления омачкан балтон изчезна зад обрулените от студа и вятъра храсти.
Няколко човека излязоха от колите, жена извика откъм тротоара на „Пиротска”. Няколко случайни минувачи до нея бяха застинали със зинали уста и разширени очи.
Мъжът с канадката беше още прав. Опитваше се да стигне с дясната си ръка в черна кожена ръкавица бързо нарастващото петно от лявата страна на гърба си. Долу, в краката му, в червена локва, се валяше раздърпания конопен чувал.
Светофарът бе светнал зелено за движещите се по „Константин Величков” и колите назад в дългата колона надуха клаксоните нервно и продължително.
Мъжът се заслуша учуден в тях, опита се да се извърне към шума, който явно не можеше да си обясни, и рухна. Краката му, обути в скъпи боти от естествена кожа, потрепериха и застинаха.
Така делнично и прозаично умря един от най-страшните мъже в България.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]